Veriyaz Veriyaz
Veriyaz
Buz Çeşitleri
Kristal Buz

Soğuk tüketilmesi gereken içecek ve kokteylerde arzu edilen soğukluk derecesini sağlamakta kullanılır ve içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan arıtılmış artezyen suyundan üretilmektedir.
Kristal Buz uretimi, Tum Dünya’da öncü marka olarak bilinen Scotsman http://www.scotsman-ice.it/ markasi, İtalyan üretimi makineler ile sağlanmaktadir. Üretilen buz XL boyut, Gurme Buz küpüdür.

Ambalaj Kilogramları: 4 kg +- 100 gr / 2kg +- 50gr / 1 kg +- 20 gr


Yaprak Buz

Soğutulmuş yuvarlak, pürüzsüz bir yüzeyde ince tabakalar halinde suyun dondurulmasıyla elde edilen 2-3 mm kalınlıktaki buz yapraklaridir. Yaprak Buz, -5 den 0 dereceye sıcaklık ve yoğun su doygunluğu veren ince sikistirilmis, buz tabakası olarakta adlandirilabilir. Nem kaybını onlemek için yiyeceklerin bütün yüzeyini kaplayabilir ve yiyeceklerin kalitesini ve besleyiciliğinin kaybını engelleyebilir.

Uygulamalar kanıtlamıştır ki, yaprak buz yiyecekleri rutubetli ve uzun süre dusuk isida tutabildiginden, yiyecekler uzun sure gecse dahi taze kalir ve cabuk curumesini engeller.
Ambalaj Kilogramı: 21kg +- 500gr

Kalip Buz

Fırınlarda hamur icerisine, deniz ürünlerinin sevkiyat ve/veya depolanmasında, düğün ve özel organizasyonlarda harici soğutmada kullanılır.

Turizm tesislerinde animasyon, heykel ve farklı figürler için kullanılan kalıp buz ayrıca havuz içerisinde, havuz suyunun sıcaklığını düşürmek ve animasyon için kullanılır. Beton santrallerinde özellikle hava sıcaklığının beton kalitesini bozacak şekilde yükseldiği zamanlarda kalite normunu korumak için beton mikserlerinde de kullanılır.

 
Ambalaj Kilogramı: 23kg +- 500gr

Kirilmis Kalip Buz


Harici soğutmada, balık sevkiyatı, depolama ve balık ihracatında kalite ve tazeliğinin korunması amacıyla kullanılır. Yaprak buzdan farki, kaliptan kirildigi icin, sogutma islevi daha yuksektir.

                                                                                                                                                  Ambalaj Kilogramı: 23 kg +- 500gr

Kuru Buz

Kuru buz dondurulmuş karbondioksit olup, uçma özelliğine sahiptir. Normal buzlar gibi eridiğinde sıvıya donusmek yerine, karbondioksit gazı olarak uçar. Cok soğuk oluşu ve uçma özelliği sayesinde kuru buz en çok tercih edilen dondurucu maddedir.

Çok uzun yolculuklarda (ER) dondurulmuş gıdaların bozulmadan ve erimeden gönderilmesi için kuru buzla birlikte paketlenerek gönderilmesi en uygun yöntemdir. Gunumuzde en temel kullanim alani, organ nakli sebebi ile hastanelerdir.


Buzdan Shot Bardak


 

Buz Heykel

Ozel Event, partiler veya festivaller icin, Buz Heykeller siparis uzerine yapilmaktadir.